تحصیل در کانادا و شرایط کار در این کشور

تحصیل در کانادا باعث می‌شود که فرصت جدیدی را برای تجربه کردن محیطی به‌روز و متنوع همراه با تنوعات فرهنگی و طبیعی را به دست آورید، در سراسر کانادا شما می‌توانید از مراکز تفریحی طبیعی و یا ساخته دست بشر استفاده کنید و لذت ببرید از چمن‌زارهای استان‌های سرسبز کلمبیا مانند استان مانیتوبا تا پیست‌های اسکی بریتیش کلمبیا که بسیار معروف است.

تحصیل در کانادا و شرایط کار در این کشور

یکی از کشورهایی که بیشترین متقاضی برای مهاجرت را دارد کانادا است، تحصیل در کانادا شاید رؤیای خیلی از دانش آموزان یا حتی دانشجویان باشد که به بهانه آن به تولید این محتوا پرداختیم، کشور کانادا یکی از پهناورترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود که در شمالی‌ترین نقطه قاره آمریکا قرارداد اما با توجه به این وسعت، جمعیت این کشور تنها 37 میلیون نفر است که نشان‌دهنده تراکم کم‌جمعیت در این کشور است.

ازلحاظ مناظر طبیعی و دل‌نشین این کشور یکی از سرسبزترین کشورهای قاره آمریکا محسوب می‌شود که دارای دشت‌ها و دره‌های سرسبز در کنار دریاچه‌هایی یخ‌زده است که زیبایی آن را دوچندان کرده و مانند یک تابلوی نقاشی خیره‌کننده است.

در کنار تحصیل در کانادا بسیاری به دنبال دست‌وپا کرد یک شغل در این کشور برای خود هستند تا علاوه بر مهاجرت به توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند لذا در کنار تحصیل در کانادا، کار در کانادا نیز بسیار برای مهاجرین حائز اهمیت است.

بهتر است بدانید برای تحصیل در کانادا تنها زبان انگلیسی کافی نیست زیرا زبان رسمی این کشور در محافل رسمی فرانسوی و انگلیسی است و هر دو این زبان‌ها رسمی و مرسوم در این کشور هستند.

تمامی مواردی که گفته شد و همچنین سطح بالای علمی این کشور باعث شده تا همواره تحصیل در کانادا توجه بسیاری از دانشجویان را به خود جذب نماید تا به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل در کانادا اقدام نموده و پذیرش شوند که در ادامه بتوانند با دریافت ویزای کار پس از تحصیل موقعیت مناسبی را در آینده برای خود رقم بزنند.

سطح علمی و تحصیل در کانادا

موضوع تحصیل در خارج از کشور همواره موردتوجه دانشجویان بین‌المللی است اما دراین‌بین کمتر کسی است که به رتبه علمی و سطح علمی کشور مقصد خود که جهت تحصیل و زندگی به آنجا مهاجرت می‌کند توجه کند لذا نیاز است به این نکته دقت کنید که سطح بالای استانداردهای زندگی و ارزش‌های فراگیر عمومی کشور کانادا را به یکی از بهترین مقاصد زندگی و تحصیل تبدیل نماید.

در میان کشورهایی که به پذیرش دانشجویان بین‌المللی می‌پردازند، کانادا جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده و در چندین استان پرجمعیت آن مانند انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک دانشگاه‌های برتری در سطح جهانی وجود دارد که مقدمات تحصیل در کانادا را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند.

درنتیجه نکاتی که گفته شد تحصیل در کانادا یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها برای افرادی که به دنبال خروج از کشور به‌قصد تحصیل هستند محسوب می‌شود.

رتبه‌بندی‌های بسیاری برای دانشگاه‌های جهان وجود دارد که یکی از معتبرترین رتبه‌بندی‌ها در جهان رده‌بندی QS محسوب می‌شود که در سال 2019 در لیست این مجله نام 26 دانشگاه از کلمبیا جز برترین دانشگاه‌های جهان دیده می‌شود، ازاین‌بین 3 دانشگاه در بین 50 دانشگاه برتر و بسیاری دیگر نیز جز 300 دانشگاه برتر جهان محسوب می‌شوند، همین نکات باعث می‌شود که تحصیل در کانادا واژه‌ای جذاب‌تر از همیشه در ذهن مخاطبان تحصیل در خارج از کشور باشد.

تحصیل در کانادا و شرایط کار در این کشور

شرایط تحصیل در کانادا و مراکز مورد تائید

مراکز آموزشی در سراسر جهان وجود دارند اما تنها برخی از این مراکز توسط وزارتخانه‌ها مورد تائید می‌باشند که هر دانشجو هنگام خروج از کشور باید حتماً نیم‌نگاهی به لیست دانشگاه‌های مورد تائید وزارت علوم کشور خود بیندازد تا مطمئن شود که دانشگاه مقصد جز دانشگاه‌های مورد تائید است.

تحصیل در کانادا کار بسیاری را آسان نموده است، زیرا به دلیل سطح بالای علمی در کانادا اکثریت مراکز آن مورد تائید وزارتخانه‌ها است و تحصیل در کانادا را یکی از گزینه‌های روی میز انتخاب تمام دانشجویان قرار داده است.

علاوه بر مراکز مورد تائید علمی شرایط تحصیل نیز یکی دیگر از نکاتی است که دانشجویان باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند و قبل از اقدام برای دریافت پذیرش حتماً شرایط تحصیل در کشور مقصد خود را کاملاً مطالعه نمایند و در مورد آن تحقیق کنند

  • تحصیل در کانادا همواره با سطح آموزشی بالایی همراه است که ‌پیش‌تر به آن اشاره شد زیرا دانشگاه‌های بسیاری در کانادا جز برترین‌های جهان محسوب می‌شوند و همین نکته مورد تائید بودن این کشور ازلحاظ علمی را اثبات می‌کند، علاوه بر وجود دانشگاه‌های برتر سطوح نظارتی بر آموزش در کشور کانادا به اعتبار سطح کیفی آموزشی این کشور افزوده است.
  • پس از تحصیل در کانادا شما یک مدرک معتبر را دریافت خواهید کرد که در سراسر جهان به دلیل حسن اعتبار آموزشی کشور کانادا مورد تائید و پذیرش است که می‌توانید پس از دریافت مدرک آن را در کشور آمریکا و سایر کشورهای مشترک‌المنافع معادل‌سازی نمایید و پس از فراغت از تحصیل فرصت‌های شغلی بسیاری پیش روی دانشجویان است که در ادامه موجب پیدا کردن کار در کانادا و یا کار در آمریکا نیز خواهد شد.
  • اخذ پذیرش تحصیل در کانادا به عوامل متعددی وابسته است که قبل از اقدام به ارسال درخواست باید به آن‌ها توجه کنید، به‌عنوان‌مثال رشته تحصیلی و دانشگاهی که اقدام به ارسال درخواست تحصیل را دارید بسیار مهم است، اگر در کشور خود از یک دانشگاه معتبر فارغ‌التحصیل شده باشید و معدل خوبی به دست آورده باشید قطعاً امتیاز خوبی را کسب خواهید کرد، علاوه بر این نکات برای کار در کانادا سابقه‌ی کاری مرتبط نیز بسیار موردتوجه است.

تحصیل در کانادا و شرایط کار در این کشور

بورسیه‌های تحصیل در کانادا

کانادا نیز مانند اکثر کشورهای جهان جهت ادامه تحصیل برخی بورسیه‌ها را در نظر گرفته است، این بورسیه‌ها صرفاً به دانشجویانی اعطا خواهد شد که حائز رتبه‌های علمی بالا یا رزومه قابل‌قبول باشند و یا ازلحاظ شغلی و مهارت برای دولت یا دانشگاه مفید ارزیابی شوند، بورسیه‌های تحصیلی یا به عبارتی تحصیل رایگان در کانادا به سه دسته زیر تقسیم می‌شود:

  • بورسیه‌ تحصیل رایگان از سوی دولت کانادا
  • بورسیه‌ تحصیل رایگان از سوی مراکز غیردولتی در کانادا
  • بورسیه‌ تحصیل رایگان از سوی دانشگاه در کانادا

با توجه به تعداد درخواست‌ها و رقابت شدید در دریافت بورسیه‌های تحصیلی در سراسر جهان اگر قصد دریافت چنین بورسیه‌هایی را دارید حتماً از همین‌الان نسبت به جمع‌آوری تجربه و رزومه‌ای معتبر اقدام نمایید.

تحصیل در کانادا و شرایط کار در این کشور

کار در کنار تحصیل در کانادا

بسیارند تعداد کسانی که علاوه بر تحصیل در کانادا خواستار کار در این کشور نیز می‌باشند و قصد دارند ویزای کاری کانادا را دریافت نمایند که یکی از راه‌های مرسوم برای کسب اقامت و مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود.

کانادا هرساله بالغ‌بر 200 هزار نفر را به‌عنوان مهاجر می‌پذیرد اما کارشناسان معتقدند که این میزان همواره با توجه به کهولت سن مردم کشور کانادا نیاز به افزایش داشته و نیروی کار بیشتری برای این کشور نیاز است که می‌توانند از طریق جذب مهاجر این نیروی کار را تأمین نمایند درنتیجه این نکته باعث می‌شود که بازار کار در کانادا بسیار رونق داشته باشد و مهاجران از شرایط ویژه‌ای برای کار در کانادا علاوه بر تحصیل در کانادا برخوردار هستند.

دانشجویانی که تحصیل در کانادا را انتخاب نمودند، پس از فارغ‌التحصیلی باید بدانند که حداکثر مجوز حضور آن‌ها در کشور کانادا 3 ماه خواهد بود لذا اگر خواستار کار در کانادا می‌باشند باید حتماً به مراکز معتبر مراجعه کرده و درخواست‌های لازم را ثبت نمایند تا مجوز کار دریافت کرده و بتوانند به مدت سال‌های تحصیل در کانادا مجوز کار دریافت نمایند.

شما پس از گذراندن حدود 8 ماه از زمان تحصیل در کانادا می‌توانید نسبت به ارسال درخواست مجوز کار اقدام نماید و مدت اعتبار این مجوز با توجه به طول زمانی محاسبه خواهد شد که شما مشغول به تحصیل در کانادا بودید.