دانشگاه های انگلستان

دانشگاه های انگلستان

دانشگاه آکسفورد بروکس (UNIVERSITY( OXFORD BROOKES 

دانشگاه آکسفورد بروکس یکی از محبوبترین دانشگاههای انگلستان به شمار می آید. این دانشگاه در سال 1865میلادی درشهرآکسفورد بنا شده است و دارای قدمتی بالای 150 سال است. آکسفورد بروکس  در میان 700 دانشگاه برتر جهان قراردارد.

تنها در سال 2015 تعداد دانشجویان این دانشگاه 13 درصد افزایش داشته است که خود رکورد بی سابقه ای است. دانشگاه آکسفورد بروکس در سال 2016 توانست رتبه 55 را در بین دانشگاههای انگلستان به خود اختصاص دهد.

آکسفورد شهری آکادمیک است که در 57 مایلی ( 90 کیلومتری) شمال غرب لندن قراردارد. این شهر دارای جمعیتی بالغ بر 165،000 نفر و 30،000 دانشجو است.

در حال حاضر حدود18،000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 81 درصد آنها از انگلستان، 6 درصد از اتحادیه اروپا و 13 درصد از بقیه نقاط جهان می باشند.

این دانشگاه دارای 130،000 فارغ التحصیل در سراسر جهان ( 189 کشور) می باشد.

تحصیل در این دانشگاه آینده شغلی بسیار خوبی را برای دانشجویان رقم می زند به گونه ای که نزدیک 93 درصد از دانشجویان این دانشگاه بلافاصله یا حداکثر در عرض 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی توانسته اند جذب بازار کار شوند.

دانشگاه های انگلستان

دانشگاه بورنموث ( Bournemouth University)

بورنموث یکی از شهرهای ساحلی بسیار زیبا واقع در جنوب غرب انگلستان می باشد که دارای مراکز تفریحی و فرهنگی متنوعی است. تحصیل در این دانشگاه به شما این امکان را می دهد تا همزمان با تحصیل از امکانات گردشگری و ساحل بسیار زیبای این شهر نیز بهره ببرید.

این دانشگاه توانست در سال 2016 رتبه 63 را ازبین 119 دانشگاه انگلستان به خود اختصاص دهد.

یکی از مزایای این دانشگاه داشتن کلاسهای رایگان زبان انگلیسی جهت تقویت زبان دانشجویان خارجی می باشد.

دانشگاه بورنموث دارای بزرگترین کلکسیون نشریات و کتابهای الکترونیک است که باعث جذابیت بیش از پیش کتابخانه این دانشگاه شده است.

در حال حاضر حدود 17،000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 2000 نفرازآنان دانشجوی خارجی می باشند.

فاصله این شهرتا لندن حدود 1 ساعت است که یکی از دلایل جذابیت برای انتخاب این دانشگاه توسط دانشجویان به حساب می آید.

دانشگاه های انگلستان

دانشگاه بریستول (UniversityBristol)

بریستول یکی از بهترین دانشگاهها واقع در جنوب غربی انگلستان است که در سال 1876 میلادی تاسیس شده است. در این دانشگاه بیش از 200 رشته تحصیلی ازجمله پزشکی ، دندان پزشکی،هنر ، علوم ، مهندسی، علوم اجتماعی، دامپزشکی و حقوق ارائه می گردد.

این دانشگاه دارای رتبه 71 در بین دانشگاههای جهان است و در انگلستان در میان 10 دانشگاه برتر قراردارد.

دانشگاه دارای 45 دپارتمان ، 15 مرکز تحقیقاتی و 12 دانشکده است.

در این دانشگاه امکان اسکان در خوابگاه برای دانشجویان در تمامی مقاطع وجود دارد. دسترسی آسان به اینترنت در تمام  طول شبانه روز برای دانشجویان امکان پذیراست .

دانشگاه های انگلستان

دانشگاه لافبرا (Loughborough University)

دانشگاه لافبرا در سال 1909 در شهر لافبرا نزدیک لندن در شمال انگلستان بنا شده است. این دانشگاه برای 36 امین بار به عنوان امن ترین دانشگاه انگلستان شناخته شده است.

دانشگاه لافبرا دربین 10دانشگاه برترانگلستان قراردارد ودرحال حاضردارای 16000 دانشجو است.

این دانشگاه در مرکز شهر لافبرا واقع شده است و دسترسی بسیار آسانی به راه آهن ، فرودگاه و جاده دارد.

فاصله این شهر با لندن حدود 1 ساعت ونیم ، بیرمنگهام 1 ساعت و لیدزو منچستر تقریبا 2 ساعت است.

دانشگاه های انگلستان

دانشگاه لینکولین

دانشگاه لینکلن یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی شهر لینکلن انگلستان است که در سال ۱۹۹۲ تاسیس شده است. این دانشگاه در حدود ۱۲۰۰۰ دانشجوی لیسانس دارد و در مدت کوتاهی توانسته است به یکی از معتبرترین دانشگاه‌های انگلستان تبدیل شود.

دانشگاه لینکولین

دانشگاه ناتینگهام ترینت

دانشگاه ناتینگهام ترنت (Nottingham Trent University) در میان ۲۰ دانشگاه برتر، بزرگ‌ترین دانشگاه به‌لحاظ کیفیت آموزشی محسوب می‌شود‌، البته طبق آنچه از ارزیابی ملی دانشجویی NSS برمی‌آید دانشگاه‌های کوچک‌تر معمولاً جایگاه‌های بهتری را به نسبت این دانشگاه به دست می‌آورند. تنها ۵ دانشگاه دیگر وجود دارند که دانشجویان کارشناسی بیشتری را در سال ۲۰۱۵ به خود جذب کرده‌اند. در میان ۲۵.۰۰۰ دانشجوی این دانشگاه ۳۰۰۰ نفر غیربریتانیایی‌اند که علاقمند به تحصیل در انگلستان و بریتانیا بودند

 دانشگاه ناتینگهام ترینت