دوره فاندیشن (Foundation Program) در انگلستان

دوره فاندیشن (Foundation Program) در انگلستان

دوره فاندیشن ( Foundation Program ) یک  دوره تمام وقت برای دانشجویان خارجی است دانشجویان بعد از دوره  دبیرستان و کسب نمرات عالی در دوره دیپلم وارد این دوره فاندیشن می شوند. این دوره برای دانشجویان خارجی که می خواهند در دانشگاه های انگلستان تحصیل کنند و بخاطر تفاوت های سیستم آموزشی کشور انگلستان و کشور خودشان واجد شرایط نیستند توصیه می شود.

دورهIFP   (International Foundation Program)  برای ورود به دانشگاه برای دوره های کارشناسی آماده می کند این دوره مجموعه ای از تحصیل دروس دانشگاهی و مهارت های انگلیسی در سطح دانشگاهی می باشد.

در پایان هر دوره دانشجو توانایی لازم را خواهد داشت و همچنین توانائی خود را در زمینه مهارتهای دانشگاهی و زبان برای ورود به دانشگاه در دوره های كارشناسی دریافت می کند. دانشجو برای ورود به اين دوره IFP باید مداركی برای بررسی وضعیت هوشی خوب و استاندارد و انگیزه بسیار بالا و سطح مناسبی از زبان انگلیسی را ارائه دهد.

دانشجویان خارجی در صورتی كه برای اين دوره اقدام نمایند شانسشان برای ورود به رشته دانشگاهی بیشتر خواهد بود اما به شرطی كه دوره را با نمره های مورد نیاز و با موفقیت پشت سر گذاشته باشند. دوره های پیش دانشگاهی برای دانشجویانی می باشد كه در كشورهای خارجی تحصیل كرده اند و  مدارکشان در انگلستان شناخته شده نیست. در کل دانش آموزان خارجی بايد نمره های بسیار خوبی در كشور خودشان داشته باشند تا بتوانند در این دوره ها شرکت نمایند.

دوره فاندیشن (Foundation Program) در انگلستان یکی از شرایط خوب برای تحصیل در انگلستان می باشد.